Ankara Keçiörengücü Teknik Yöneticisi Serhat Gülpınar, döneme yeterli hazırlandıklarını, bu dönem ligin tepesini zorlayıp yarışın içinde olacaklarını söyledi.
Başkent grubunun yeni teknik yöneticisi Gülpınar, grubun yeni dönem hazırlıklarını AA muhabirine kıymetlendirdi.
Kariyerine İstanbul Başakşehir’de yardımcı antrenör olarak başladığını ve 7 yıldır profesyonel olarak teknik yöneticilik yaptığını belirten Gülpınar, “Her şeyden evvel bu ligde Keçiörengücü’nün bir oyun karakteri var. Keçiörengücü yıllardır bu ligde yarışmacı bir grup oluyor, birebir biçimde devam edeceğiz. Öncelikle göze beğenilen gelen bir futbol oynatacağız. Maça gelen taraftarlarımızın izlemekten keyif alacağı bir futbol mantalitesi oturtmaya çalışacağız. Esasen müddet gelen oyun anlayışı da bu, inşallah bunun devamını sağlamaya çalışacağız” diye konuştu.
Genel prestijiyle oyuncu takımının geçen dönemden devam ettiğine dikkati çeken Gülpınar, “Eksilenler de oldu yerine gelenler de oldu, öteki transferlerimiz de gelecek. Bir iki mevkide eksiğimiz var onları da ivedi etmeden yerine koyup inşallah güçlü bir takımla lige başlamak istiyoruz.” dedi.
Mor-beyazlı grubun 2023-2024 döneminde Harika Lig amacı olduğunu vurgulayan Gülpınar, “Keçiörengücü’nün amacı her vakit tepe olmuştur, hem hazırlayıcı olarak hem de yarışmacı olarak. Bir taraftan Türk futboluna geçen yıllarda olduğu üzere yeni isimler kazandırmayı misyon edinmiş bir kulüp var bir taraftan da yarışmacı bir grup var. Geçen dönem son haftalara hakikat form düşüklüğünden ötürü biraz eza oldu ve play-off yakalanamadı lakin inşallah bu dönem tepeyi zorlayıp bu yarışın içinde olacağız.” sözlerini kullandı.
“Bir sistem kadrosu oluşturmak istiyoruz”
Futbol ideolojisinin sorulması üzerine de Gülpınar, “İşin açıkçası bir sistem grubu oluşturmak istiyoruz. Savunmada, atakta ne oynadığını bilen, oyun opsiyonları olan, geçiş ve set ataklarında ne yaptığını bilen, savunma yaparken de yanlışsız savunma yapabilen, ferdî oyuncuların günlük performanslarına bağlı kalmaktan çok genel kadro performansını üst çeken bir oyun oynatmaya çalışacağız. Evvelce çalıştırdığımız gruplarda da daima prensibimiz bu oldu. İnşallah bu sistemi buraya da oturtabilirsek hem savunmada hem atakta ne oynadığını bilen bir kadro ortaya çıkacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.
Antrenmanlara başladıklarını, ekibe yeni katılan futbolcuların performanslarını da gördüklerini aktaran Gülpınar, “Hazırlık maçlarımız da oluyor, Bolu kampımız başlayacak. Lige hazır vaziyette girmek istiyoruz. Ağır bir dönem olacak. Onun için fizikî ve mental manada, oyun planı manasında ne istediğimizi oyuncu arkadaşlarımıza anlatıp onlardan da karşılık vermelerini isteyeceğiz.” diye konuştu.
“Süper Lig titrini almaya çalışacağız”
Teknik yönetici olarak bu kadroyla hayallerinin sorulması üzerine de Gülpınar, şunları söyledi:
“Keçiörengücü daha evvel Muhteşem Lig’de oynamamış bir kadro, maksadımız Harika Lig’e çıkıp ismimizin burada en azından hafızalarda kalmasını sağlamak. Alışılmış bu çok kolay bir şey değil fakat sonuçta biz de çalışarak elimizden ne geliyorsa onu yapıp o titri almaya çalışacağız. Çalışmalarımızı bir haftadır ağır bir halde başladı tıpkı formda devam edeceğiz. Biz üzerimize düşeni yapıp oyuncu kardeşlerimizden de performans manasında kendi üzerlerine düşeni yapmalarını bekleyeceğiz. İnşallah uyumlu bir birliktelikle hedeflediğimiz yere gideceğiz.”
Transferini istediği özel bir oyuncu olup olmadığına ait soruyu yanıtlayan Gülpınar, “Sol stoperimizin Bandırmaspor’a gitmesinden ötürü yerine bir oyuncu arayışımız var. Tek oyuncu olan bölgelerimiz var oralara da destek gereksinimimiz var. Çok çabuk etmeden yapımıza ve oyun sistemimize uygun ve bütçe olarak da zorlamayacak oyuncularla desteklerimiz devam edecek.” tabirlerini kullandı.