Beşiktaş, yeni dönem hazırlıklarını yaptığı idmanla sürdürdü.
Ümraniye’deki BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde teknik yönetici Şenol Güneş idaresinde gerçekleştirilen idman 1,5 saat sürdü.
Antrenman öncesinde teknik heyet ve futbolcular, kısa bir toplantı yaptı, akabinde basın mensuplarına poz verdi. Isınma koşularıyla başlayan antrenman, esneklik hareketleriyle devam etti. Üç küme halinde minyatür kalede gol çalışması gerçekleştiren siyah-beyazlılar, akabinde top kapma antrenmanı ve dar alanda çift kale maç yaptı. İdmanın son kısmında 2 küme halinde atak tertipleri gerçekleştirildi.
Çalışmaya ulusal ekiplere gittikleri için ekstra müsaade verilen Salih Uçan, Mert Günok, Vincent Aboubakar, Arthur Masuaku, Omar Colley, Romain Saiss ve Amir Hadziahmetovic’in yanı sıra sakatlıkları bulunan Cenk Tosun ve Tayyip Talha Sanuç katılmadı.
İdmanın birinci kısmında grupla çalışan Rachid Ghezzal, çift kale maç sırasında kümeden ayrılarak fizyoterapist eşliğinde çalıştı. Onur Bulut ise düz koşu yapıp idmanı tamamladı.
Çalışmayı kulüp lideri Ahmet Parıltı Çebi ve sportif yönetici Ceyhun Yararı da takip etti.
Siyah-beyazlılar, yeni dönem hazırlıklarına yarın yapacağı çift antrenmanla devam edecek.