Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile e-ticaret platformu Hepsiburada ortasında, ulusal kadrolar ana sponsorluğu muahedesi imzalandı.
Sponsorluk mutabakatına ait imza merasimi, İstanbul Mandarin Oriental Otel’de düzenlendi.
Törende TBF Lideri Hidayet Türkoğlu, federasyon yöneticileri, Hepsiburada Üst Yöneticisi (CEO) Nilhan Onal Gökçetekin, A Ulusal Bayan Ekibi Başantrenörü Ekrem Mutlu ile kimi oyuncular da hazır bulundu.
Türkoğlu, sponsorluk muahedesiyle ilgili, “Dijital ticaretin ülkemizdeki önder kuruluşlarından Hepsiburada’nın ulusal ekipler ana sponsoru olduğunu duyurmanın gururunu yaşıyoruz. Böylesine büyük bir markayla işbirliği yaptığımız için heyecanlı ve gururluyuz. Hepsiburada’ya, Türk basketboluna dayanakları için teşekkür ediyoruz.” dedi.
Başkan Türkoğlu, Türk basketbolunun finansal ve idari olarak sağlam temele oturması için misyona geldiklerinden bu yana tesirli çalışmalar yürüttüklerini ve 12 sponsorluk muahedesi imzaladıklarını aktardı.
Basketbol liglerinde eşsiz çabalar yaşandığını ve heyecan dozunun her sene daha çok arttığını da belirten Hidayet Türkoğlu, gelecek hafta Avrupa Şampiyonası’na katılacak A Ulusal Bayan Grubu’na muvaffakiyetler dilediğini, ay-yıldızlı grubun üst üste 10. defa bu şampiyonaya katılmasının kendilerini gururlandırdığını kaydetti.
“Grubumuzu en düzgün yerde bitirerek madalya kazanmak istiyoruz.” diyen Türkoğlu, 16 ve 18 yaş altı ulusal ekiplerine da Avrupa şampiyonalarında muvaffakiyet diledi.
Gökçetekin: “Tüm gücümüzle ulusal ekipleri destekleyeceğiz”
Hepsiburada Üst Yöneticisi Nilhan Onal Gökçetekin, e-ticaretin ulusal grubu olarak sponsorluklarını duyurdukları bir gün yaşadıkları için keyifli olduklarını anlatarak, “Biz e-ticareti Türkiye’de kuran şirketiz, ulusal kadroyuz. 41 bin tane bayan teşebbüsçü yetiştirdik, 5 milyona yakın şahsa istihdam sağlıyoruz. Türkiye’de ticareti emin adımlarla büyütüyoruz. En çok tavsiye edilen site olmaktan gurur duyuyoruz. Bugün basketbolcularımıza, ülkemize yapacağımız katkı için memnunuz. Güçlerimizi birleştirerek ülkemize daha büyük katkılar yapacağımıza inanıyorum. Tüm gücümüzle ulusal ekipleri destekleyeceğiz.” diye konuştu.
Konuşmaların akabinde Hidayet Türkoglu ile Nilhan Onal Gökçetekin, sponsorluk muahedesine imza attı.
Türkoğlu ve Gökçetekin, basın mensuplarına konuştu
İmza merasimi sonrası Hidayet Türkoğlu ve Nilhan Onal Gökçetekin, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
A Ulusal Bayan Ekibi’nin Avrupa Şampiyonası maksatlarına değinen Türkoğlu, şunları söyledi:
“Bizim esasen federasyon olarak, ulusal kadrolar olarak, öncelikle gayemiz her vakit bu tip tertiplerde olmaktır. Öncelikle bayan ulusal ekibimizi tekrar Avrupa Şampiyonası’nda uzunluk gösterecekleri için kutlamak istiyorum. Düzgün bir hazırlık süreci geçirdiklerine inanıyorum. Başantrenörümüz ve atletlerimizin yanında olduğumuzu lisana getirmek istiyoruz. Formanın manasını, kıymetini zati biliyorlar. Bilhassa milletlerarası turnuvalarda bunun manası daha da artacaktır. Gönlümüzden geçen, ulusal formanın her vakit en üst düzeylerde uzunluk göstermesidir. Temennimiz, ulusal kadromuzun tüm ülkeyi keyifli edecek hoş sonuçlar elde etmesi. Biz de gerek idare, gerek sponsorlarımızla grubumuzun yanında olacağız.”
Basketbol liglerindeki play-off sürecine değinen Türkoğlu, şampiyonluk çabası veren tüm kadrolara muvaffakiyetler dileyerek, “Sadece Muhteşem Lig değil, alt liglerimizde de pek çekişmeli bir süreç yaşıyoruz. Gerek Avrupa’da temsil edenler, gerekse şu an ligde yarı final oynayan bütün kadrolarımız olsun, hepsine teşekkür etmek istiyorum. Gurur duyduğumuzu söylemek isteriz. Bu türlü çekişmeli lig her vakit daha çok ilgi çekmiştir.” açıklamasını yaptı.
Hidayet Türkoğlu, zelzele bölgesine yardım planlarına ait de, “Yönetimsel olarak zelzelenin birinci gününden beri gücümüz yettiğince oradaki vatandaşlarımıza bir formda dayanak olmaya çalıştık. Hepsiburada ailesi de geniş kitlesiyle orda düzgün çalışmalar yürütmüştür. Takım arkadaşlarımız bununla ilgili şu an çalışmalar yürütüyorlar. Bu hususta kimsenin kuşkusu olmasın. Hepsiburada bu süreçlerde her vakit öncü olmuştur ve motamot devam edeceklerdir.” değerlendirmesinde bulundu.
Gökçetekin ise zelzele bölgesinde yönelik çalışmaları hakkında şöyle konuştu:
“Deprem bölgesiyle ilgili 24 saat içinde 120 tırla yola çıktık. Üç kentte hala depoların yönetilmesini bakanlık ismine biz yapıyor, lojistik hizmeti veriyoruz. Oradaki satıcılarımızın fiyatsız, kurulsuz aylarca sürecini yaptık. 10 bin teşebbüsçü, 5 bin bayan teşebbüsçü yetiştireceğimiz, 10 milyarlık ticaret hacmi yaratacağımız 2 yıllık bir program açıkladık. Amaçlarımızın epey ilerisindeyiz. Birinci ihtisas merkezimiz kurmak üzere önümüzdeki günlerde Adana’da bulunacağım. Bizden istenen şeylerin hepsini çözeceğiz, el ele bölgede olacağız.”